Vernisáž výstavy Labe v obrazech Dušana Křivského

Oblastní muzeum v Děčíně, přízemí

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. září od 16:30 h.

Vernisáž komorní výstavy obrazů se uskuteční ve čtvrtek 19. září od 16:30 h, a to v rámci doprovodného programu k mezinárodní konferenci „Labské slapy mezi Čechami a Míšní – historie plavby, obchodu a života na Labi“.

Dušan Křivský vystudoval umělecko-řemeslné zpracování skla ve Světlé nad Sázavou (1988 – 1992), absolvoval kurz figurální kresby a malby u akademického malíře Karla Matějčka v Praze (2001) a letní akademii zaměřenou na kresbu a malbu na AVU v Praze (2004). Malba však není jeho jedinou uměleckou dovedností, studoval i foukání skla a interiérové návrhářství, je tak všestranným renesančním umělcem. Dušan Křivský měl výstavy v České republice, na Bali a v Singapuru. Malby dokonale znázorňují lidské pocity štěstí a temperament. Jeho obrazy není těžké pochopit, na rozdíl od mnoha jiných současných uměleckých děl. Jsou reálné a přístupné všem milovníkům krásných obrazů, přesto v nich najdeme i skryté alegorie.

Vernisáž výstavy Labe v obrazech Dušana Křivského