50. výročí velké demonstrace proti okupaci v Děčíně

V pátek 24. srpna si připomínáme 50. výročí velké demonstrace v Děčíně proti okupaci naší země a na podporu našich tehdejších vládních představitelů, kteří byli v té době internování v Moskvě. Demonstrace se zúčastnily široké vrstvy obyvatel, byly podepisovány petice za propuštění členů vlády a odsuzující akt agrese proti naší zemi.

Oblastní muzeum v Děčíně připravuje na 10. října 2018 výstavu připomínajících události srpna 1968 v Děčíně. Na základě známých i méně známých fotografií přiblíží události nejtragičtějšího období naší republiky za posledních 50 let, připomene pamětníkům okamžiky jednotného odporu proti okupantům a jejich marný boj za zachování demokracie. Mladá generace tak bude mít možnost mnohdy nahlédnout i do tváří svých rodičů a lépe pochopit atmosféru oněch tragických dnů. Výstava bude doplněna i o dobové archivní materiály a artefakty vztahující se k pobytu sovětských vojsk v našem městě z muzejního archivu i od soukromých dárců.